Mados tendencijos Mados tendencijos BŪSTO DEKORAVIMO TENDENCIJOS 2008 METAIS

BŪSTO DEKORAVIMO TENDENCIJOS 2008 METAIS

El. paštas Spausdinti PDF
BŪSTO DEKORAVIMO TENDENCIJOS 2008 METAIS
18.03.2008., www.build.lt


Kaip jau žinome, mada keičiasi. Vis pasirodo naujos tendencijos, kryptys, pasigirsta nauji vardai ir sprendimai. Remiantis Europos ir Amerikos dizainerių ir interjero specialistų prognozėmis, 2008 metais įrengiant būstą dominuos dvi, diametraliai priešingos tendencijos – natūralumas ir iššaukianti prabanga, linkstanti į išskirtinumą. Jeigu esate išrankesnis ir jums nepatinka natūralių medžiagų interjeras, galite pasirinkti ką nors klasikiškesnio ir prabangesnio. Kadangi pastaruoju metu daugelis domisi natūraliu interjeru, tai šiuos metus galima laikyti ir Glamūro atgimimo metais, nes, kaip sakoma, ne visus patenkina aplinkai nekenksmingas dizainas, kitiems reikalingas glamūrinis LUKSAS.


ŽALIAS - TAI GERAI
Visi kalba apie aplinkai nekenksmingą dizainą, baldus ir patalpų apdailą. Tačiau daugelis specialistų perspėja ir apie netikro - pseudo žalio dizaino elementus, pagrįsdami tai tuo, kad yra labai didelė natūralių elementų paklausa. Daugelis gamintojų pasitenkina tiktai informacija etiketėje, todėl pasirenkant prekę, nereikėtų pasitikėti tiktai reklamoje nurodyta paviršutiniška informacija. Reikėtų išsiaiškinti, ar iš tikro prekė yra natūrali. Šis natūralumo bumas liečia ne tiktai interjero ir architektūros sritis, bet ir namų ūkio prekes. Ir aprangoje dominuoja vis daugiau ir daugiau gamtai ir žmogui nekenksmingų medžiagų. Užsienio specialistai šiuos žodžius jau vadina tuščiažodžiavimu, nes jie girdimi beveik kiekvienoje reklamoje.
Didelė dalis naujų, savo verslą tiktai pradedančių kompanijų orientuojasi į šiuos vartotojų poreikius, ir didelė dalis išsilavinusių pirkėjų tam skiria didelį dėmesį!
Paskutiniu metu išpopuliarėjo iš antrinių žaliavų pagaminti daiktai ir medžiagos – tai gali būti viena iš svarbiausių 2008 metų dizaino permainų, jeigu tiktai prekė atitiks jai keliamus kokybės reikalavimus.

ATSISVEIKINIMAS SU MINIMALIZMU
Minimalizmo baltas ir smėlinis tonas dar naudojamas, bet jį pamažu išstumia kitos spalvos ir audiniai. Paryžiuje paskutiniu metu žmonės vis daugiau ir daugiau naudoja šiltus ir ryškius tonus, atmesdami spindesį, kas dažniausiai interjerą padaro neskoningą. Be to, dar viena teigiama tendencija Paryžiaus interjeruose – naudojami medžio ir kamščio elementai.
Ir kitose pasaulio šalyse dominuoja ryškios spalvos, kartu su juodai baltomis kombinacijomis, bet tiktai tada, jeigu nesukuria iššaukiančių ir stebinančių kombinacijų. Pavyzdžiui, kartu su citrininiai geltona, oranžine ir šviežiai žalia ar kivio spalva. Kalbant apie 2008 metų rausvus tonus, tai visų pirma populiarūs bus šilti, švelnūs tonai - arbūzo ar morkos tonai. Po daugelio metų dominavimo, niūrus geometriškai tikslus interjeras baigia savo gyvavimą – specialistai prognozuoja nuostabaus Baroko sugrįžimą.

BALTAS IR JUODAS
Nežiūrint į tai, kad daugelis dizainerių prognozuoja, kad minimalizmas bus išstumtas, kiti specialistai tiki, kad jau du dešimtmečius populiarios spalvų tendencijos sugebės išlaikyti savo pozicijas ir toliau.
Netgi naudojant juodą, kaip dominuojančią spalvą, galima sukurti klasikinį, šviežią šiką! Vis tiktai ir juodai baltos spalvos propaguotojai pripažįsta, kad ir kitos spalvos stengiasi užkariauti savo pozicijas interjere, tačiau tai netrukdys ir juodai baltai kombinacijai išlaikyti savo pozicijas.

AKCENTO SPALVOS
Kalbant apie akcentų spalvas, galima pasakyti, kad pastaruoju metu dominuoja permatomi raudonos ir oranžinės spalvos tonai, rudžių, sodriai žalios ir mėlynos spalvų tonai. Kalbant apie šiuos akcentus, vienos iš pagrindinių medžiagos yra chromas, veidrodžiai ir stiklas.

MAIŠYK IR KOMBINUOK
Šiais metais dizaineriai labai skatina eklektizmą, mažiau orientuojasi į konkrečių temų įvedimą interjere, kai visi elementai tarpusavyje suderinti ir sukuria bendrą ir vienalytį motyvą, pavyzdžiui, angliško stiliaus svetainę arba kantri stiliaus virtuvę. Jeigu anksčiau dizaineriai rinkosi konkrečias temas ir motyvus, tai dabar, lygiagrečiai tradiciniams ir „švariems” stiliaus interjerams, bus kuriami ir kombinuoti stilių deriniai – daug eklektiškų ir ekstraordinarinių variantų. Tradiciniai baldai bus kombinuojami su labai moderniais dizaino elementais, pavyzdžiui, labai paprasta sofa ir labai modernus kavos staliukas arba jau įprasti rašomieji stalai ir paties naujausio dizaino kėdės. Abejonės kombinuoti stilius tikrai išsiskaidys.

PILKA TAPO SEXY
Pilki tonai pakeis juodus, juos naudos ir kaip nepriklausomus, atskirus ir kaip bendrus spalvų gamos elementus. Jau ir anksčiau pilkos spalvos populiarumas išaugo. Šiandien aktualūs švelnūs pilki tonai- jau senai prognozuoti granitas ir akmuo. Tiesa, interjero specialistai pataria būti atsargiems naudojant pilkus tonus, netgi pabrėžia, kuriose šalyse tai reikia daryti labai atsargiai . Visų pirma, kalbėdami apie Niujorką ir Skandinavijos šalis, nes ši spalva gali trukdyti dienos šviesai patekti į patalpas. Pilka spalva, kuri iki šiol buvo naudojama tiktai visuomeniniuose interjeruose ir biuruose, vis plačiau ir plačiau pasirodo ir individualių būstų interjeruose.

ANTIKINIS TAMPA MODERNUS
Niekam nėra naujiena įvairios formos baldai. Klasikiniai baldai HI-TECH stiliuje - chromuoti ir dažyti.
Dizaineriai pasiskolina ką nors iš antikos ir sukuria kažką modernaus. Tokių eksperimentų bus labai daug! Senas kartu su nauju! Nauji neįprasti sprendimai, baldai, sukurti vienu egzemplioriumi konkrečiam interjerui, kuriame nėra netgi nė vieno priderinto elemento. Kėdės, komodos, spintos, veidrodžiai, kavos staliukai ir kiti interjero elementai- unikalūs ir tarsi nesuderinami - labai tiks šiuolaikinės eklektikos bangai. Antikiniai baldai suteiks interjerui ypatingos energijos. Be to, kartais sunku pasakyti, kuris elementas yra naujas, o kuris antikinis.

GLAMŪRAS SUGRĮŽTA
Šis Glamūro prisilietimas atneš tikslias geometrines formas ir subtilius siluetus, linijas ir egzotinę apdailą. Šis stilius - su praeities nostalgija, todėl labai atitiks šiuolaikinio vartotojo poreikius, sukurdamas, taip vadinamą, lengvą šiką.

DYDŽIŲ SUMAŽĖJIMAS
Per daug dideli ir masyvūs baldai jau greitai bus istorija. Baldų gamintojai sugrįžo prie normalaus dydžio baldų, kurie atitinka normalių žmonių proporcijas.DYDŽIŲ PADIDĖJIMAS

Ne visur yra tendencija sumažinti dydžius! Labai plinta tendencija naudoti didelius kilimus tiek ant grindų, tiek ir ant sienų! Jeigu norite būti madingi- įsigykite didelį ir „storą“ kilimą.
Nežiūrint į tai, kokį stilių pasirenkate savo namams, atsiminkite, kad labai svarbu- funkcionalumas ir jaukumas! Koks bebūtų jūsų pasirinktas stilius, jis turi atlikti šias paprastas funkcijas- priešingu atvejų jūsų pasirinkimas bus nevykęs.


 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Kokią stogo dangą naudojate ?

Šiferis
(0)
Bituminiai lakštai
(0)
Keraminės čerpės
(0)
Plieninė stogo danga
(0)
Stiklo plastiko stogų danga
(0)
1 balsai paliko